FAQ Często zadawane pytania

P: Od ilu centymetrów skupowane są włosy?
O: Najczęściej skupy kupują włosy od 40 cm w górę. Nasz jako jeden z nielicznych przyjmuje krótsze. Nawet od 20 cm. Jednak cena tak krótkich włosów jest znacznie niższa, czasem wręcz symboliczną.

P: Jak należy się przygotować do skupu włosów?
O:  Należy umyć dokładnie dwukrotnie głowę a po dokładnym jej wypłukaniu NIE nakładać żadnych kosmetyków w tym odżywek. Włosy należy rozczesać, nie związywać i nie zaplatać tak by skupujący widział naturalną ich strukturę. Dlatego też nie można ich prostować ani modelować w tym nie suszyć na szczotce.

P: Czy można sprzedać włosy farbowane?
O: To zależy od skupu. U nas można, jednak to czy będą się do niego nadawały zależy od ich stanu i koloru. Muszą też mieć minimum 40 cm.

P: Czy muszę sprzedać włosy w danym po obcięciu w skupie?
O: U nas nie, zawsze masz prawo zabrać swoje włosy które będą profesjonalnie przygotowane do sprzedaży w każdym skupie. Nikt się nie będzie na Ciebie złościł, to Twoje prawo. Płacisz jedynie za usługę. Możemy je też dla Ciebie zważyć na wadze z legalizacją do handlu.

P: Czy obcinanie włosów do sprzedaży jest odpłatne?
O: W większości skupów jest darmowe jeśli zobowiązujesz się tam sprzedać włosy. U nas jest możliwość obcięcia włosów odpłatnie jeśli chcesz je ze sobą zabrać i porównać ceny w innych skupach. Jeśli nie znajdziesz lepszej oferty, możesz zawsze do nas wrócić 🙂

P: Ile zwykle ważą włosy?
O: To zależy od długości i struktury włosów. Włosy porowate, kręcone są zwykle lżejsze niż lejące i „mięsiste”. Przeciętny kucyk od jednej osoby 40 cm waży między 75 a 90 gramów. Włosy dzieci zwykle są mniej gęste stąd mogą ważyć mniej.

P: W czym wysłać włosy?
O: Nie trzeba ich bardzo specjalnie pakować. Ważne by kucyku były mocno związane i pogrupowane osobno, dla każdej głowy z której były obcinane, w wypadku gdy wysyła się włosy od więcej niż jednej osoby. Włożyć je można do koperty (nie musi być bąbelkowa) lub do pudełka.

P: Jak obciąć włosy do sprzedaży w skupie?
O: Nie jest to trudne. Możesz nawet zrobić to samodzielnie. Należy je umyć i odpowiednio pospinać. Opisaliśmy procedurę wraz z ilustracjami tu: Jak obciąć włosy?

P: Ile kosztują włosy?
O: To tak jakby zapytać „Ile kosztuje auto” 😉 Włosy wycenia się za gram danego kucyka, a cena jednostkowa zależy zależy od wielu czynników: struktury, długości, koloru, stanu włosów. Im jaśniejsze, gładsze i dłuższe włosy tym są droższe i odwrotnie. Sprawdź cennik.